Et

Gıda işletmeciliğinde en onemli maliyetlerden biri olan et ürünleri, toplam maliyetin yanısıra gıda güvenliği açısından da en kritik ürün grubudur. Satın alınan etin cinsi, randımanı, firesi gibi birçok unsur dikkate alındığında maliyet yapısı sadece birim fiyatla değerlendirilemez. Bu yüzden satın alınan etin fiyatı kadar, etin nereden alındığı da maliyetler üzerinde etkilidir Migros TOPTAN et ürünlerinde %100 güvenceli ürünler sunuyor.


ÜRETİM:
Soğutulmuş hammaddeler günlük olarak hijyenik ortamda gıda güvenliği kurallarına uygun olarak parçalanır ve modern yöntemlerle paketlenir. Tüm süreç Migros Kalite Güvence Ekibi'nin yanı sıra Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından tesisimiz için atanan ve tesiste sürekli bulunan veteriner hekim tarafından da denetlenir. Gıda güvenliği kapsamında yürütülen çalışmaların etkinliği, Üretim süreci ve son üründe yapılan laboratuvar analizleri ile (mikrobiyolojik, kimyasal, duyusal, fiziksel)kontrol edilmekte ve doğrulanmaktadır. Üretim tesislerinde tüm süreç TSE EN ISO 9000 kalite sistemi ve TSE EN 22000 gıda güvenliği sistemlerine uygun olarak yürütülmekte olup TSE tarafından belgelendirilmiştir.


HAMMADDE TEMİNİ:
Hammaddelerimizi Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı ve Migros Kalite Sistemi denetiminden geçen çiftlik ve tedarikçilerden temin ediliyor. 


KESİM VE SOĞUTMA:
Canlı olarak gelen hayvanların yasal mevzuata uygun olarak rapor ve kontrolleri veteriner hekimlerimiz tarafından yapılır. Kesim sonrasında dana-kuzu karkas sakatatlar ve kesilmiş olarak tedarikçilerimizden temin edilen hammaddeler tesise kabul sürecinde veteriner hekimlerimiz tarafından % 100 kontrol edilir. Kesilen hammaddeler uygun koşullarda soğutularak depolanır.

 


DEPOLAMA VE DAĞITIM:
Tesislerimizde üretilen etlerimiz gıda güvenliği kurallarına uygun olarak soğuk zincir ortamında müşterilerimize sevk edilmektedir. Depolama ve dağıtım sırasında ürün sıcaklığı takip edilmekte ve otomatik olarak kayıt altına alınmaktadır.


 


KALİTE STANDARDI:
Migros TOPTAN, binlerce profesyonel müşterisi için ürün üretmekte ve tesislerinin kalitesini ve güvenilirliğini bu doğrultuda yönetmektedir. Migros TOPTAN tarafından temin edilen tüm et ürünleri birinci sınıf, en üst düzey kaliteye sahip ürünlerdir.


 


ÜRETİM EKİBİ:
Migros'un İzmir'de bulunan Tanet Entegre Et Tesisi; 7veteriner hekim, 2 zooteknist, 2 ziraat mühendisi, 4 gıda mühendisi, 4 gıda teknikeri kontrolündedir. 218 kişilik dev kadrosuyla Tanet ekibi Migros TOPTAN müşterilerinin hizmetindedir.